Čištění svatebních šatů

09.06.2019

Je po svatbě a nyní nastane čas, kdy je potřeba vrátit svatební šaty do původního stavu a třeba poslat dál jiné nevěstě. Pokud se Vám stane nějaká nehoda během svatebního dne, například polití tekutinou, která je po zaschnutí hůře odstranitelná, řešte skvrnu ihned. Znečištěné místo vložte pod tekoucí vodu, ve většině případech se vám jí podaří odstranit. 

Jakmile máte po svatbě, určitě vyčištění svatebních šatů neodkládejte. Ještě před svatbou se informujte v odborných čistírnách a zarezervujte si třeba i termín k vyčištění svatebních šatů. Ve většině čistírnách by neměli mít s vyčištěním problém a neměli byste se setkat s odmítnutím. Co bývá u šatů nejvíc znečištěné, jsou vlečka a lem šatů. Čištění doma nedoporučujeme! Pokud se i přesto rozhodnete, že si svatební šaty doma vyčistíte, buďte velmi opatrné a řiďte se značkami uvedenými na etiketě. Šaty tímto způsobem čistíte neodborně a tudíž nelze později jejich poškození reklamovat. 

Na co si určitě dávejte pozor, tak aby Vám je nikdo nepropálil. Z vlastní zkušenosti s vedením půjčovny, ale mohu říct, že většinou šaty přežily celý den i noc bez velkých poškození (ve spodní části šatů dojde občas k natržení tylu) a znečištění. I samotní hosté si dávají pozor aby vám šaty nezničili (přeci jen nikdo si nechce za ten večer "vydělat" a zkazit náladu). 

Pokud budete chtít s čímkoli poradit, určitě se nebojte na nás obrátit i po svatbě.